Maszyny, czy naprawdę są potrzebne w ogrodzie?

kosiarkaNa to pytanie jak wiemy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Znajdziemy wiele przeciwników kupowania maszyn do ogrodu, jak sprzymierzeńców. Dla tych którzy maja czas i duża działkę takie maszyny są koniecznością, bowiem bez nich pielęgnacja ich ogrodu nie byłaby możliwa. Dla przeciwników maszyny są zbędne, bowiem oni na ogół nie wykonują sami prac w ogrodzie najmują do tego odpowiednie firmy, przez co maszyny w ogrodzie nie są im zupełnie potrzebne. I tak zdanie zależy od tego jak chcemy dbać o trawniki i drzewka, czy chcemy to wykonywać sami, czy też nie mamy na to czasu i wynajmujemy do tego odpowiednie osoby.

 Kosiarka czy traktorek?

Jeśli macie duży trawnik, wówczas najbardziej potrzebną maszyną w ogrodzie będzie traktorek do ścinania jest to nie tylko wygodna maszyna, ale również bardzo praktyczna. Taki traktorek może przydać się do koszenia trawy w okresie letnim, zaś przydatny będzie w okresie zimowym do odśnieżania chodnika czy podjazdu. Także traktorek choć bardzo dużo kosztuje, to jednak dla osób posiadających bardzo dużą działkę  jest niebywałą dogodnością. Koszt waha się od kilku do nawet czasem kilkunastu tysięcy i trzeba do niego doliczyć koszty utrzymania, które również nie są zbyt małe. Kosiarka natomiast jest o wiele mniejszym kosztem, lecz również o wiele mniejszą  dogodnością, ale dla tych posiadających mały areał jest bardzo korzystna. Kosiarka nie ma zbyt wielu funkcji i służy wyłącznie do koszenia, zatem nie da nam tyle pożytku co traktorek. Wszystko wobec tego zależy od posiadanych arów i posiadanego czasu.

Maszyny kupować, czy wypożyczyć?

Wiele firm ogrodniczych w ostatnich latach skupia się nie tylko na sprzedaży produktów, ale również na prowadzeniu wypożyczalni. W takim miejscu wiele osób może na kilka dni wypożyczyć np. aerator, który przecież jak wiemy nie będzie im potrzebny przez cały okres letni a przez wyłącznie dwa dni. Jeden dzień na początku sezonu i jeden na jego końcu. Dal takich ludzi wydatek kilku tysięcy na traktorek, kosiarkę, czy też aerator jest zbyt duży a koszty wypożyczenia są nieporównywalnie niższe i dostępne dla jego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>