Kilka praktycznych wskazówek o tym, jak zaprojektować ogród.

Garden Sketch DesignPrzed rozpoczęciem jakichkolwiek nasadzeń, należy stworzyć plan ogrodu. Możesz użyć tradycyjnych narzędzi takich jak kartka, papier i ołówek albo skorzystać z darmowych aplikacji do projektowania ogrodu. W naszym artykule posłużymy się tymi pierwszymi.

Pierwszy etap
1.Przygotuj papier milimetrowy i określ skalę, którą będziesz się posługiwał. Zaopatrz się też w jakieś przyrządy pomiarowe (np. taśmę itp.). Następnie zrób pomiary obszaru przeznaczonego na twój ogród, zaznacz odległości między charakterystycznymi obiektami/cechami. W kolejnym kroku nanieś to na kartkę papieru. Możesz również wskazać obszary słoneczne i zacienione.

Drugi etap
2.Po zakończeniu wstępnego rysunku  ogrodu lub działki, należy kontynuować przez dodawanie nowych kolejne elementów do planu ogrodu.  Mamy dla Ciebie kilka  praktycznych wskazówek:

Zbierz wszystkie zdjęcia, które są twoją inspiracją,a następnie przygotuj listę głównych założeń i ograniczeń ogrodu.

Przestudiuj swój obecny plan dokładnie i zLandscape  Plandecyduj, które cechy chciałbyś włączyć do ostatecznego planu,  które chcesz zbagatelizować oraz usunąć.

Umieść kalkę techniczną na swoim planie i nanieś na nią różne elementy i rysunki.

Podczas projektowania planu ogrodu, nie musisz  ugrzęznąć w szczegółach, wymieniając każdą roślinę z nazwy. Zamiast tego wystarczy, że określisz je kolorami albo długością wegetacji.

Trzeci etap.

3. Kiedy plan będzie gotowy, zdecyduj, od którego obszaru chcesz zacząć. Zanim zaczniesz pracę, podziel swój duży plan na mniejsze łatwiejsze do wykonania części.

Podobnie jak pokoje w domu, ogród również składa się z czterech głównych elementów:
Podłoga –  trawy, rośliny okrywowe, materiały nawierzchniowe oraz dobra, żyzna gleba
Ściany – stanowi je ogrodzenie, żywopłoty, krzewy wiecznie zielone, drzewa czy ściany domów.
Sufit – oczywiście może to być otwarte niebo, natomiast można wprowadzić parasol, markizy, drzewo z szerokimi konarami lub pergolę – porośniętą roślinami lub nie.
Meble – czyli stoły i krzesła, ławki i tym podobne, ale także duże pojemniki lub ozdoby ogrodowe.

Nie przesadzaj z krasnalami ogrodowymi i różowymi flamingami. Ogranicz się do jednego lub dwóch ozdoby i utrzymać ostrość na poczucie przestrzeni i żywe części ogrodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>